Před startem krasobruslařských soutěží a Testů výkonnosti STK ČKS vydala doporučení proti šíření Covid-19:

 

 http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972886-opatreni-a-doporuceni-proti-sireni-covid-19-stk-cks.pdf

  1. Pravidla se týkají všech kromě diváků, jejich postavení upravují státní orgány. http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972499-pravidla-pro-konani-soutezi---covid-19.pdf
  2. Vysílající (mateřské) kluby ČKS odpovídají za to, že se krasobruslařských závodů nezúčastní nikdo: COVID-19 pozitivní až do vyléčení, v období karantény, bez podepsaného prohlášení podle vydaného formuláře. http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972612-prohlaseni-covid-19.pdf
  3. Za podepsané a řádně vyplněné Prohlášení o bezinfekčnosti COVID-19 odpovídají vysílající kluby (mateřské kluby).
  4. Prohlášení o bezinfekčnosti COVID-19 se doporučuje podepsat před prvním závodem, a poté vždy po skončení léčení nemoci COVID-19 nebo po skončení karantény, podepsaná prohlášení se doporučuje klubům uchovat do 30.6.2021.
  5. Krasobruslařské závody se odkládají vždy v případě, že to nařídí krajská hygienická stanice, a pokud objektivně z důvodu nemoci COVID-19, nelze závody pořádat, řídící orgán(předsednictvo ČKS), na návrh STK ČKS, může závod také zrušit nebo odložit, např. na doporučení krajské hygienické stanice.


Testy výkonnosti v Mostě

 

V neděli po ranním tréninku odjely do Mostu 3 naše krasobruslařky plnit Testy výkonnosti pro nadcházející sezónu. Splnění Testů výkonnosti je nezbytným předpokladem pro účast v Českém poháru -  nejvyšší stupeň krasobruslařských závodů v České republice. Natálie Šeba pojede letošní sezónu Český pohár v kategorii žačky mladší a Karla Ježková(2.rokem) s Ellen Kostečkovou (1.rokem)  Český pohár v kategorii žačky nejmladší. Všechny tři dívky tak udělaly  radost své trenérce Natalii Eichenmannové.

Krasobruslařky již na ledě 

 

Díky rozvolnění vládních opatření se do přípravy na ledě mohou zapojit naše krasobruslařky. V měsíci květnu využívají ledovou plochu na ZS Hase v Praze Vršovicích. Od 1.června 4x v týdnu budou využívat ledovou plochu v Mělníku. Do Mělníka se vrátí 22.srpna, kde proběhne soustředění v rámci KKM Akademie s oddílem z Kralup nad Vltavou.

     

Krasobruslařky v karanténě nezahálejí

Naše krasobruslařka Karolína Humlová a její off-ice pro inspiraci. Její trenérkou je Nina Chernienko. Lásku ke krasobruslení podědila po mamice Mileně Marinovič Humlové, která byla reprezentantkou Bulharska.

 

Natálie Šeba veze z VC Mostu zlato!!

V sobotu 15. února  jsme závodily v Mostě! V kategorii žačky mladší zvítězila Natálka Šeba! a nechala za sebou 27 závodnic!    

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

V roce 2020 Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělí města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov, sportovci budou ubytování také v Jáchymově. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Slavnostní zahájení bude hostit karlovarská KV Arena. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů. https://odm.olympic.cz/2020

Nominace Středočeského kraje - krasobruslení

Mladší žáci (za kraj 1):  - Čeněk Potužník (Akademie Tomáše Vernera), náhradník Matěj Klesal (USK Praha)

Mladší žačky (za kraj 2): Anna Strnadová (TJ AŠ Mladá Boleslav), Laura Steinová (USK Praha), náhradnice Hana Koňaříková (BK Příbram)
 
Žáci - není závodník v kategorii

Žačky (za kraj 2): Kateřina Mrázková(KK Nymburk), Tereza Vesecká (TJ AŠ Mladá Boleslav), náhradnice Karolína Humlová (HC PZ Kraso Kladno)

Trenéři výpravy: Dagmar Pletková(TJ AŠ Mladá Boleslav), Natalie Eichenmannová (HC PZ Kraso Kladno)

 

Zlatá neděle ve znamení smíchu a předvánoční pohody

I přes opakované  ničení  plakátů (na kterých se usmívaly"pouze"  malé děti v maskách a oznamovaly událost určenou výhradně dětem) vylepených na ČEZ stadionu Kladno  jedním nejmenovaným mladým zaměstnancem Rytířů Kladno  si  o  4. advetní neděli našlo čas spoustu masek, které doprovodili rodiče. Ledová plocha po  úvodním vystoupení krasobruslařek oddílu na vánoční písničku v podání zpěvačky Kláry Kolomazníkové "Vánoční svět" patřila právě maskám v bruslích.  Nechyběly ani Tři oříšky pro Popelku z doby působení zpěvačky  u skupiny Holki. Děti si na ledě zatančily, zazpívaly, zasoutěžily a na závěr přivítaly Ježíška koledou Narodil se Kristus Pán a všichni si popřáli: "POKOJ LIDEM DOBRÁ VŮLE".

https://www.facebook.com/pg/PZKLADNO/photos/?tab=album&album_id=924536184606960&__tn__=-UCH-R

https://www.facebook.com/pg/PZKLADNO/photos/?tab=album&album_id=924175041309741&__tn__=-UCH-R

 

1. adventní víkend přinesl uspokojení

O uplynulém víkendu jsme závodili po celé republice. Největší zastoupení měl náš oddíl v Chomutově.  Jako první se představila naše nejmladší závodnice Klára Svobodobá, která z kategorie Přípravka II přiváží 4. místo. Předvedla se také v kategorii Cvrček 1, což pro ni byla premiéra. Umístila se na 9. místě. V kategorii Cvrček 2 nám obrovskou radost udělala Sofie Šímová, která obsadila 3. místo z 24 závodnic. Ve stejné kategorii po skvělé volné jízdě se Nela Pešková umístila na 9. místě. V kategorii Benjamin 1 měly premiéru hned 3 naše závodnice. Polina Topolová se umístila na krásném 14. místě, Anna silná na místě 17. a Kateřina Vondříčková na 21. místě. Celý den v Chomutově uzavřela Ellen Kostečková, která z kategorie Nováčci starší veze stříbro.

Závodilo se také na Velké ceně USK Praha v Českém poháru. Velkou pochvalu si zaslouží Karolína Humlová, která po krátkém programu obsadila 17. příčku. Celkově se umístila na krásném 21. místě ze 41 závodnic.

Nejdelší cestu v sobotu urazila Natálie Šeba, která startovala až v Orlové. Po nepočítané choreografické sequenci obsadila krásné 8. místo z 25 závodnic.

  

  

 

Ellen Kostečková závodí v Českém poháru

Dnes závodila Ellenka Kostečková na Malé ceně Pardubic v Českém poháru. V kategorii Nováčci starší obsadila 10. místo z 22 závodnic a vyjela si své bodové maximum.

 

  

O víkendu to opět pro Pézetku cinkalo

O tomto víkendu jsme závodili na 3 zimních stadionech v republice. Z Roudnice nad Labem vezeme hned tři cenné kovy!
V kategorii Začátečníci 1 zvítězila Alex Kodedová a přiváží domů zlato,  stejné kategorii Anna Syrovátková obhájila stříbro! V kategorii Přípravka II. - prvky vyjela na své první závody Klára Svobodová, které se prvky moc povedly, a veze bronz! V kategorii Cvrček 2 přiváží 10. místo Nela Pešková. V též kategorii po pár chybičkách veze Sofie Šímová krásné 11. místo z 21 závodnic.

Dále jsme závodili na Velké ceně Icerinku v Praze. Ellen Kostečková v kategorii nováčci starší dívky veze krásné 10. místo ze 24 závodnic. V kategorii Žačky po nezdařeném krátkém programu zabojovala Karolína Humlová a veze domů krásné 29.místo ze 39 závodnic.  Celý den završila Natálie Šeba, která závodila až v Karviné v kategorii žačky mladší a přiváží bronz! Moc všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

  

Pohárové soutěže krasobruslení za kladenské účasti

Pohárových závodů v Příbrami v Českém poháru ( nejvyšší soutěži v ČR - hodnocení ISU) se účastnily i dvě naše závodnice. V kategorii Nováčci starší svou volnou jízdu předvedla Ellen Kostečková (trenérka Natalie Eichenmannová), která z 18 závodnic skončila na krásném 8.místě. V kategorii Žačky vyjela Karolína Humlová (trenérka Nina Chernienko), která po pár chybičkách a především  velké nervozitě skončila na krásném 36. místě ze 42 závodnic. Oběma závodnicím moc gratulujeme a přejeme hodně sil do další práce.

   

 

 

O dušičkový víkend kraso sbíralo medaile a první závodní zkušenosti v zahraničí

O uplynulém víkendu naše krasobruslení vyjelo zostra k prvním závodům sezóny. Vše odstartovala ve středu 30.10. Ellenka Kostečková, který vyrazila po ranním tréninku ve Slaném (6.00-7.00) se svojí trenérkou Natalií Eichenmannovou na Slovensko na 12. ročník mezinárodního závodu Tirnavia Ice Cup. Jako jediná ve své kategorii reprezentovala Českou republiku. Tento týden se nezávodilo  pouze v Trnavě. V sobotu 2.11. se naše krasobruslařky účastnily Velké Ceny v Ústí nad Labem.V kategorii žačky mladší obsadila Natálie Šeba krásné 5. místo z 30 závodnic. V kategorii žačky nejmladší startovala Kateřina Horáková. V neděli 3.11. krasobruslařky závodily ve Dvoře Králové na Memoriálu Karla Diviše.  V katerogii Z1 Alexandra Kodedová vybojovala nádherné 2.místo. Ve stejné kategorii se předvedla Anna Syrovátková, která do Kladna přivezla bronz. V kategorii C2 Sofie Šímová vybojovala krásné 4. místo. Nela Pešková si zajela svoji premiéru. Po malé chybičce obsadila krásné 9. místo. Celý den završila Natálie Šeba, která v kategorii žačky mladší zvítězila a domů přivezla zlato. Všem závodnicím moc gratulujeme!

  

    

   

5.8.2019
 
V tomto týdnu je vidět na kladenském ledě i něžné pohlaví PZ, krasobruslařky, které již od července pilně trénují. Probíhá kladenské krasobruslařské soustředění, kterého se účastní i nejmenší krasobruslařky z předškolní přípravky. Dvoufázové tréninky jsou doplněny off-ice přípravou zaměřenou na balet, gymnastiku a atletiku. Závodní skupina trenérek Natalie Eichenmannové a Niny Chernienko se tento týden zaměřuje na nácvik volných jízd a krátkých programů. Od 17. srpna je čeká 1. kemp KKM Akademie v Mělníku, která vznikla společným úsilím předsedů krasobruslařských oddílů  Kladna, Kralup nad Vltavou a Mělníka.
 
Od září se mohou děti ve věku 3-5 let hlásit do krasobruslařské školičky bruslení. 
 
 
Náš oddíl krasobruslení se stal členem KKM Akademie. Jedná se o společný projekt oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno, TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Projekt je zaměřený na rozvoj a podporu talentované mládeže těchto 3 oddílů Středočeského kraje. 11 závodníků z našeho oddílu se účastní 1. společného soustředění projektu KKM Akademie v Mělníku. Bližší informace k projektu naleznete na  http://www.hcpzkladno.cz/kkmakademie/

 

 

Oddíl krasobruslení HC PZ Kraso Kladno v květnu 2019 registruje přes 30 nových dětí!

 

O nově příchozí děti se stará bývalá bulharská reprezentantka v krasobruslení Milena Marinovich Humlová, která děti učí první krůčky na ledě.
Pokročilejší děti pak trénuje trenérka Renata Ondrášková, která v oddíle působí od začátku jeho existence.
Závodní skupinu trénují trenérky Nina Chernienko a Natalie Eichenmannová. Nejen jejich svěřenkyně dělají radost celému oddílu v čele s předsedkyní Ladislavou Eichenmannovou. Právě ta navázala spolupráci s diplomovanou trenérkou krasobruslení PaedDr. Marií Sedláčkovou, která vyučuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu specializaci krasobruslení a bruslení a je dlouholetou trenérkou krasobruslení v oddíle USK Praha, kde mezi její svěřenkyně patřila i naše trenérka Natalie Eichenmannová.

V letošní sezóně Karolína Humlová splnila výkonnostní testy pro svou kategorii, a v následující sezóně vyjede na závody Českého poháru v kategorii Žactvo, kde bude bojovat o nominaci na Mistrovství republiky.

V srpnu vyjede oddíl na soustředění pořádané v rámci klubů Kladno, Kralupy nad Vltavou a Mělník na soustředění s předsedkyní trenérsko-metodické komise paní Mgr. Monikou Škorničkovou.


Úspěchy v sezóně 2018/2019:

Roudnice na Labem:
3.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
2.místo - Karolína Humlová, kategorie Žačky A
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Louny
1.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Poděbrady
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Kralupy nad Vltavou
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Litvínov
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Nikolajka - Praha Smíchov
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Ostrov
2.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C
2.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

 

Oddíl nabírá nové členy ve věku 3-7 let. Již nyní se můžete hlásit na emailu pzkraso@volny.cz. Najdete nás také na facebooku a instagramu.

 

 

Mikulášská nadílka nebude chybět ani u nás!!

V neděli 9.12. úvodní půlhodina tréninku bude zaměřena na předvedení závodních volných jízd. Následně na ledovou plochu mezi všechny krasobruslaře(i ty ze školičky) přibruslí pohádkové postavičky Mikuláše, Čerta a Anděla. Zcela určitě si nezapomenou nadílku.