Krasobruslařky vzhlíží k nové sezóně

Již loňské jaro si krasobruslařky vyzkoušely online tréninky včetně baletní průpravy. Na podzim na systém online tréninků navázaly. Během léta absolvovaly několik kempů po celé ČR. Velkou oblibu měl červnový krasobruslařský kemp v Kravařích, který si krasobruslařky zopakovaly ještě v červenci. Pokud to vývoj pandemie dovolí, mají dívky již účast na těchto kempech potvrzenou. Konfrontace a příprava s jinými krasobruslaři v ČR je  nezbytná k zajištění výkonnosti. Oddíl klade důraz na plnění Testů výkonnosti Českého svazu krasobruslení pro jednotlivé kategorie a tím splnění podmínky pro start v nejvyšší republikové krasobruslařské soutěži.

Krasobruslení je náročný sport, k zajištění stoupající výkonnosti krasobruslařek je nutný dostatečný počet hodin ledové plochy v týdnu. Krasobruslařky kromě ledové plochy v Kladně dojíždějí za ledem do Slaného, Mělníka, Kralup nad Vltavou a Prahy. Bez dobrého prospěchu ve škole by nebyly uvolňovány z vyučování a prakticky by pro ně skončila možnost provozovat krasobruslení na výkonnostní úrovni.

V rámci projektu Podpora sportovních center mládeže ve Středočeském kraji vzniklo v letošním roce Sportovní centrum mládeže KRASOBRUSLENÍ KLADNO.

Cílem a náplní projektu je zajištění systému přípravy talentované mládeže oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno (centrální klub), TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Sportovní centrum tak navazuje na projekt KKM Akademie, který existuje 3 roky, kdy došlo ke vzájemné spolupráci těchto 3 krasobruslařských oddílů.

Krasobruslařská exhibice Pán ledu s Jevgenijem Pljuščenkem byla již potřetí přeložena z původního termínu 4.4.2020 na 19.9.2021 od 19.00 hod., exhibiční vystoupení kladenského krasobruslařského oddílu zůstává i nadále součástí programu.