Zemřel Otakar Černý

Zemřel Otakar Černý, slavné kladenské sportovní srdce a Pézeťák

Ještě loni pokřtil svoji novou knihu Sport na Kladně, právě v našem městě celý život bydlel a měl k němu obrovský vztah. Při křtu své knihy se sešel i s Pavlem Paterou, který pod ním v Pézetce už jako malý kluk až po juniorku hrával. V noci na úterý Otakar Černý skonal. „Nic neměl za nemožné,“ napsal na svém twitterovém účtu komentátor Robert Záruba z České televize. S ní Ota Černý svůj život svázal stejně jako s Kladnem.

Rozdělovák Ota Černý byl původně učitelem, kluky na poldováckém učňáku učil po svém a určitě na něj budou mnozí rádi vzpomínat. Od roku 1969 však pracoval také jako externista v televizi, kde se přes pozice sporťáka a poté politického moderátora dostal až do čela sportovní redakce ČT. Byl i komentátorem Svobodného slova, náměstkem ministra zdravotnictví nebo členem komise prvoligových rozhodčích. Ale pokaždé si našel čas, aby se zastavil na některém kladenském sportovišti, ať už to byl hokej, fotbal, volejbal nebo kuželky či pétanque.

Rádi budou na Černého vzpomínat také v kladenském divadle. Thálie byla jeho další láskou, ta kladenská obzvlášť. Stejně jako o sportu na Kladně napsal knihu i o divadle, kam roky s manželkou chodil.

Zažil slavné české i kladenské sportovní party. Z těch kladenských nejraději vzpomínal na první hokejové mistry, na které jezdíval jako malý kluk na Štvanici. I na kamarády ze 70. let, kteří pod vedením Františka Pospíšila či Milana Nového získali pět mistrovských trofejí.

Určitě si na něj vzpomenou velké osobnosti českého sportu. Tu nejslavnější, Jaromíra Jágra, dokonce vedl jako malého, protože s jeho synem Otou hrával hokej v PZ v jedné věkové kategorii a pan Černý jim dělal vedoucího týmu.

Vzpomínáme s úctou ...Partneři